Тетяна Нагорняк: Зробимо добру справу для науки і для України

Проректор Донецкого національного університету Тетяна Нагорняк про спільний проект з Ужгородським національним університетом.


«Дуже часто університети укладають угоди про співпрацю, які залишаються просто на папері і таких безліч: з підприємствами, з громадськими об’єднаннями, з іншими вишами, але угода про співпрацю між Донецьким національним університетом імені Василя Стуса, що у Вінниці і Ужгородським національним університетом, як на мене — це взірець спільної праці в ім’я України і це програма в ім’я політичної науки.

Сьогодні ми запросили Вас на наш такий відповідальний день, але, хочу сказати, що попереду цієї зустрічі передувалось багато зусиль. Багато зусиль з приводу того, якою бути цієї програмою, чому саме така програма, що ми маємо викладати нашім слухачам, хто може бути слухачами цієї програми і що ми можемо запропонувати у якості альтернативних форм навчального процесу, які не дають інші програми ліцензованого обсягу. І в цьому контексті я дуже хочу подякувати нашім колегам з Ужгородського національного університету, і в першу чергу Мирославі Олександрівні за ту атмосферу, за ту оперативність і за ту співзвучність в спільній справі, яку робить академічне співтовариство України.

Як народилася ідея цієї програми, — ви всі знаєте, що наразі вже функціонує новий перелік спеціальностей, який затверджений Міністерством освіти і науки України. Ви всі знаєте, що стартувала реалізація основних положень нового Закону України «Про вищу освіту» і в контексті цих можливостей ми вирішили, що практично орієнтована міждисциплінарна програма, яка буде дійсно готувати, як сказали наші ректори, управлінця нового типу, орієнтованого на реальну практику, — це буде політика «Вишу з низу». Тому, що всі ми, на жаль, шукаємо такого доброго царя, який візьме відповідальність за наше життя, за наші негаразди, запропонує якийсь такий унікальний спосіб прориву української економіки. Але ми з Вами маємо усвідомити, що кожен з нас же не хоче йти у реальну політику, ми тільки чекаємо. Так може ми зусиллями практиків й науковців створимо таку людину, яка зможе на місцевому рівні взяти відповідальність за тих з ким грає в футбол, з ким навчалась та сиділа за однією партою. І може на маленьких рівнях відповідальності, орієнтовану на дійсно національні інтереси, інтереси територіальних громад ми зробимо добру справу для науки і для України.

Дякую!»

Cпільна магістерська освітня програма «Публічна політика та адміністрування» розроблена та впроваджується у рамках проектуІСДПА «Європейський розвиток ДонНУ у Вінниці — 2016» за підтримки МФ «Відродження».
Comments