Мирослава Лендьел: Своє треба шукати у своїй Вітчизні

Проректор Ужгородського національного університету Мирослава Лендьел про спільний проект з Донецьким національним університетом.

«Я би хотіла подякувати донеччанам, вінничанам, — працівникам того чудового університету, що ми розуміємо один одного.

"Дійсно я підтримую все те, що було сказано. Якось так склалося, що українські виші шукають собі партнерів за кордоном, але, виконуючи функції проректора відповідального за міжнародні зв’язки, я маю можливість поїздити по Європі, подивитися на себе збоку і у мене є чітке переконання, що сильні українські виші, вони є конкурентні Європі і насправді ми можемо багато чого навчати.

Треба тут згадати слова українських класиків, що своє треба шукати у своїй Вітчизні. Дійсно співпраця із вишем, з яким ми поділяємо, напевно, спільну філософію правління вишем — це запровадження інноваційних підходів, ті підходи, які є незвичними що для нас, ті які не працювали відповідно до закону «Про вищу освіту» в старій редакції, але які є дозволені, передбачені, незаборонені новим законодавством про вищу освіту, що їх треба втілювати.

І тому наші виші поділяють філософію: новий Закон «Про вищу освіту» —складний, непростий, двозначний, насправді, відкриває українським вишам більше можливостей. А сертифікатні програми — це є форма навчання, яка є дуже поширена в західних країнах і не тільки. Це додатково-освітня послуга, під час якої студенти, слухачі цієї програми можуть здобути ті знання, ті навички, які непередбачені класичною програмою, щодо здобуття освітніми ступенями. Як правило ці програми є міждисциплінарними. Так, справді, ця програма побудована на стику політології, управління, права та економіки. Всі ті якості, які потребують сучасні управлінці, які працюють в громадах, в регіонах…"

Cпільна магістерська освітня програма «Публічна політика та адміністрування» розроблена та впроваджується у рамках проекту ІСДПА «Європейський розвиток ДонНУ у Вінниці — 2016» за підтримки МФ «Відродження».

Comments